Varlık Dergisi Abonelik
Varlık Dergisi Haziran 2020

Varlık Dergisi Haziran 2020

20,00 TL 15,00 TL
Sayfa
Varlık Dergisi
SEPETE EKLE

Açıklama

Dosya: "Yeni Bir Başlangıç Mümkün mü? Koronavirüs ile Sınırda Düşünmek" - Ferit Güven, Mehmet Özkan Şüküran, Selçuk Orhan, Deniz Bağrıaçık, Aydın Çam

Yazı: Felaket Coğrafyaları ve Karanlık Turizm (Pelin Kıvrak) - Koronavirüs "Günlüknâme"si (Emre Dirim) - Narsistik Boşlukta Bir Sevgili Yaratmak (Ersun Çıplak) - Nesnelerin Dili (İlyas Tunç) - Hoffman'ın Masal Dünyası (Hülya Soyşekerci) - Dergi Tefrikası - 3 (Haydar Ergülen) - Koronavirüs Günlerinde "Son Kuşlar"ı Görebilmek: Sait Faik Ne Anlatmak İstemişti? (Bilgin Güngör) - Özgürlükçü Toplum Düşü Ve Suat Derviş (İnci Aydın Çolak) - İki Dünya Arasında Bir Yerde, Araf 'ta, Amin Maalouf 'la "Doğudan Uzakta" (Çiğdem Ülker) - Behçet Necatigil'in Şiirlerini Yeniden Okurken (Salih Bolat) - 21. Yüzyılda Afrika Asıllı Amerikalı Romancı Gözüyle Günlük Hayat Eleştirisi (E. Lâle Demirtürk) - Yeni Şiirler Arasında (Şeref Bilsel) - Yeni Öyküler Arasında (Jale Sancak)

Şiir: Langalı Fatma, Sina Akyol, Hüseyin Köse, Şeyda Üzer, Şule Ünsal

Öykü: Senem Gezeroğlu, Kerem Bakıcı, Ömür M. Yılmaz

Desen: Özge Ekmekçioğlu

Varlık Kitaplığı: Selçuk Altun ile "Ayrılık Çeşmesi Sokağı" Üzerine Söyleşi (Bâki Ayhan T.) - Şafak Baba Pala ile Sana Da Güle Güle Nezahat Üzerine Söyleşi (Fadime Erezer - Çiğdem Metin) - "Gökyüzü Herkesindir" - Zülfü Zivaneli (Lütfi Özgünaydın) - "Tüfekliler" - Ümit Kaftancıoğlu (Tolga Aras) - Jale Sancak ile "Tanrı Kent" Üzerine Söyleşi (Gözde Sayınsoy) - "Baharat Ülkesinin Hazin Tarihi" - Erendiz Atasü (İnci Gürbüzatik) - "Ölüler Bandosu" - Ozan Öztepe (Orhan Emre) - Şiir Günlüğü (Gültekin Emre) - Küresel Haberler... (Zeynep Şen)

Edebiyattan resme, sinemadan sanat tarihine, felsefeye geniş bir alanda yazılar, söyleşiler yayımlayan Varlık bu ay da Yeni Şiirler / Öyküler Arasında, Şiir Günlüğü, Küresel Haberler köşeleri ve son çıkan kitapların tanıtıldığı Varlık Kitaplığı bölümüyle okurlarıyla buluşuyor.